وجود روسیه آمریکا تحقیقات تلویزیون

وجود: روسیه آمریکا تحقیقات تلویزیون دونالد ترامپ ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است / روحانی

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان، با استقبال از روند شتابان توسعه روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – باکو تاکید کردند که مصمم هستند این

ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است / روحانی

روحانی:ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است

عبارات مهم : ایران

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان، با استقبال از روند شتابان توسعه روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – باکو تاکید کردند که مصمم هستند این روابط را که نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع مردم منطقه خواهد بود، بیش از پیش در همه حوزه های مورد علاقه گسترش دهند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست یکسان هیات های عالی رتبه کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان در باکو، گفت: خوشحالم که با تلاش های گسترده مقامهای ارشد دو کشور ، امروز شاهد ثمرات بسیار خوبی از همکاریهای یکسان هستیم؛ همکاری هایی که نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع منطقه است.

ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است / روحانی

روحانی که اظهاراتش از سوی همتای آذربایجانی وی مورد تایید قرار می گرفت، اظهارداشت: مسیر ترانزیت شمال – جنوب که امروز دو کشور در قالب اجرای طرح راه آهن رشت – آستارا با هم همکاری می کنند، به معنای مسیر راحتتر، ارزانتر و کوتاهتر جهت دو کشور، کشورهای منطقه و حتی جهت آسیا، اروپا و آفریقا خواهد بود و این نشان می دهد که همکاری های ما، به نفع مردم منطقه و دنیا است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به طرحهای یکسان بین دو کشور که بهره برداری از شماری از آنها روز پنجشنبه شروع می شود، گفت: بهره برداری از این طرحها که ثمره سرمایه گذاری و تلاش یکسان هست، نشان می دهد که دو کشور مصمم هستند جهت توسعه دوجانبه و چندجانبه روابط گام های بلندتری بردارند.

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان، با استقبال از روند شتابان توسعه روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – باکو تاکید کردند که مصمم هستند این

روحانی با بیان اینکه باید تلاش شود تا سرمایه گذاری های یکسان را بیش از پیش سودآور کنیم ، به سرمایه گذاری یکسان دو کشور در تولید ماشین اشاره کرد و افزود: محصولات تولیدی باید قادر به مسابقه در بازار خودروی منطقه باشند.

رئیس جمهور برقراری تجارت آزاد میان دو کشور را گامی در مسیر تحرک اوج در روابط اقتصادی دو کشور برشمرد و اظهارداشت:در مرحله نخست می توان این طرح را با تعرفه ترجیحی بعضی اقلام شروع کرد و این حرکت می تواند در حجم تجارت دو کشور تاثیرگذار باشد.

روحانی تقویت بیش از پیش همکاری های بانکی میان کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان را مهم خواند و با اعلام آمادگی جهت بکارگیری پول ملی در مبادلات مشترک، افزود: تسهیل روابط بانکی، کلید توسعه همه جانبه روابط است.

ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است / روحانی

رئیس جمهور همچنین دریای خزر را دریای توسعه ، صلح و دوستی و تحکیم روابط برادرانه دو کشور خواند و تاکید کرد: همکاری های تازه ما در دریای خزر به معنای آن است که از این نعمت خدادادی که در اختیار کشورهای ساحلی قرار گرفته است ، باید حداکثر بهره برداری و استفاده را بکنیم.

روحانی اظهارداشت: عدم تصمیم گیری بدان معنا است که یک سرمایه بزرگ در این دریا حبس شود و دو کشور می توانند این سرمایه ها را با تلاش و همکاری های یکسان ، در مسیر رفاه و توسعه دو ملت بکار بگیرند.

روسای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان، با استقبال از روند شتابان توسعه روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – باکو تاکید کردند که مصمم هستند این

رئیس جمهور تقویت همکاریهای یکسان در عرصه های علمی و فرهنگی را نیز مهم خواند و افزود: باید همکاری های دو کشور در حوزه های علمی و فرهنگی و در قالب توسعه همکاری ها میان دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و همچنین تقویت رفت و آمد مردم دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

روحانی به اشتراک نظر دو کشور اطراف مسایل منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و افزود: کشور عزیزمان ایران و جمهوری آذربایجان می توانند در مسیر صلح و امنیت زیاد منطقه و دنیا همکاری های خود را تقویت کنند.

ایران خواهان برطرف تنش بین کشورهای منطقه است / روحانی

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از شکست تروریست های داعش در عراق و سوریه گفت که مبارزه با تروریسم باید با قوت ادامه یابد.جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خواهان تقویت ثبات و امنیت منطقه و برطرف هر گونه تنش میان کشورهای منطقه بوده و اعتقاد است که تنش های یمن و سوریه راه حل سیاسی دارند و آماده همکاری دو و چند جانبه در زمینه تقویت ثبات و امنیت منطقه هستیم.

علی اف: کشورهایی خارج از منطقه با مداخله های خود باعث زیاد کردن جنگ و کشتار در منطقه شده است اند

رئیس جمهور آذربایجان نیز در این نشست یکسان هیاتهای عالیرتبه دو کشور، با ابراز خرسندی از جهش در روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – باکو گفت: با اجرای اسنادی که امروز به امضا می رسد و افق روابط دو کشور را بیش از پیش روشن می کند، شاهد تحکیم روابط یکسان خواهیم بود.

الهام علی اف تصریح کرد: روابط سیاسی و برادرانه دو کشور ، اعتبار محکمی جهت همکاری های موفق در زمینه اقتصاد، تجارت و انرژی است و فعالیتهای یکسان کشور عزیزمان ایران و آذربایجان در طرحهایی همانند انرژی در دریای خزر و راه آهن رشت – آستارا روابط دو کشور را که بر اساس اعتماد و احترام متقابل شکل گرفته ، مستحکمتر ساخته است.

وی تصریح کرد: استفاده یکسان از منابع خزر ، اتصال کریدورهای ریلی شمال به جنوب و شرق و غرب، دستاورد بزرگی جهت دو ملت و منطقه است.

رئیس جمهور آذربایجان با اشاره به همکاریهای گسترده دو کشور در حوزه بهداشت و درمان گفت: همکاریهای ما در حوزه بهداشت پیشرفت محسوسی داشته است و کشور عزیزمان ایران بزودی مدیریت چند بیمارستان در باکو را برعهده می گیرد.

علی اف، زیاد کردن سرمایه گذاری های یکسان را در مسیر توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور مهم خواند و افزود: حوزه هایی همانند احداث ترمینال های باری ، خودروسازی و داروسازی ، از جمله زمینه های گسترده همکاری میان دو کشور است.

وی افزود: در عنوان تقویت همکاری های بانکی نیز با تصمیاتی که در کمیسیون یکسان بررسی می شوند، بزودی شاهد تحول جدیدی در این عرصه خواهیم بود.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین با حمایت از سیاست کشور عزیزمان ایران جهت تامین صلح و امنیت منطقه، گفت: متاسفانه کشورهایی خارج از منطقه با مداخله های خود باعث زیاد کردن جنگ و کشتار در منطقه شده است اند و ما معتقدیم هیچ نیروی خارجی نباید در امور داخلی کشورهای منطقه مداخله کند.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | آذربایجان | آذربایجان | رئیس جمهور | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs