وجود روسیه آمریکا تحقیقات تلویزیون

وجود: روسیه آمریکا تحقیقات تلویزیون دونالد ترامپ ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت / رییس جمهور

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مسئولان کشور جهت توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره و توافق با هیچ قدرتی نخواهند داشت، گفت: اگر مقامی در این زمینه با ما صحبت کند، جواب

در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت / رییس جمهور

رییس جمهور: در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت

عبارات مهم : اداره

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئولان کشور جهت توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره و توافق با هیچ قدرتی نخواهند داشت، گفت: اگر مقامی در این زمینه با ما صحبت کند، جواب او را قاطع، محکم و روشن می دهیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبحگاه امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح 10 موزه دفاع مقدس در استان های متفاوت کشور اظهار کرد: ما هر نوع سلاحی که جهت دفاع از کشور نیاز داشته باشیم در چارچوب قوانین و فتاوای رهبر انقلاب تهیه می کنیم ولی دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم.

وی همچنین با بیان اینکه ما باید قدرت ملی خود را زیاد کردن دهیم تصریح کرد: قدرت دفاعی جزئی از قدرت ملی است و قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دفاعی در کنار هم قدرت ملی را تشکیل می دهد که بدون هیچ کدام از آنها نمی توان کشور را اداره کرد. در وقت دفاع مقدس اگر نمی توانستیم میدان جنگ را اداره کرده و مهمات و غذا تهیه کنیم یا اگر نمی توانستیم نفت بفروشیم، نمی توانستیم جنگ را اداره کنیم. علت آنکه من در وقت دفاع مقدس مسئول پدافند هوایی شدم این بود که بعد از بمباران خارک، صادرات نفت ما دو هفته تعطیل شد. رهبری آن وقت گفتند من از طرف امام به شما وظیفه می کنم که این مسئولیت را بپذیرید، لیکن من اول این مسئولیت را نمی پذیرفتم ولی اگر من نفتکش ها را اسکورت نمی کردیم نمی توانستیم جنگ را اداره کنیم.

در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت / رییس جمهور

روحانی با اشاره به اینکه در وقت انتخابات حضرت امام تاکید داشتند که انتخابات باید همان روز و بدون تاخیر برگزار شود، بیان کرد:در آن وقت قدرت سیاسی ما در کنار قدرت دفاعی و قدرت اقتصادی بود. همچنین اگر قدرت فرهنگی و ایمان و اعتقاد نبود نمی توانستیم به پیروزی برسیم مردم می دانستند آنها مظلوم بوده و جنگ بر آنها تحمیل شده است است.

رئیس جمهور ادامه داد: نیروهای مسلح باید در کنار دولت، دولت در کنار حوزه علمیه ، حوزه علمیه در کنار مردم و مردم در کنار هم باشند البته به جز قدرت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی قدرت سایبری هم یکی دیگر از ارکان قدرت محسوب می شود. علوم پیشرفت و هایتک قدرتهای جدیدی هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مسئولان کشور جهت توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره و توافق با هیچ قدرتی نخواهند داشت، گفت: اگر مقامی در این زمینه با ما صحبت کند، جواب

وی همچنین با بیان اینکه این روزها در دنیا همه یکدیگر را ترساندن کرده و بعید هم است کسی از این تهدیدها دست بردارد، گفت: آمریکا وقیحانه روسیه را با سلاح اتمی تازه خود ترساندن می کند. در این شرایط آیا می شود ملتی بگوید که اکنون وقت صلح، برادری و همزیستی است و قدرت دفاعی مثل سابق نمی خواهیم ما هر لحظه به قدرت دفاعی نیازمندیم و تا زمانی که ترساندن علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی خود را تقویت کنیم و اگر می توانیم خودمان سلاح بسازیم که اکنون اکثر سلاح ها را خودمان می سازیم و اگر مورد نیاز است از بقیه سلاح بخریم.

روحانی تاکید کرد: ما باید آنقدر قدرتمند باشیم که دشمن جرات تجاوز نداشته باشد ویا باید دشمن را مایوس کنیم یا به او بفهمانیم که در برابر تجاوز، هزینه بسیار سنگینی می پردازد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: صلح در سایه قدرت ملی ایجاد می شود، قدرت ملی جهت بازدارندگی یعنی صلح مقتدرانه هست. ما باید آماده باشیم که تهدیدات را دفع کنیم.

در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت / رییس جمهور

رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد: قدرت ملی در چارچوب حزب و جناح نمی گنجد و تمام احزاب ذیل این قدرت ملی تعریف می شوند. ارزش های انقلاب و دفاع مقدس زیر خیمه جناح و حزب نرفته و مربوط به کل ملت هست. مگر در جنگ از مردم می پرسیدیم چه گرایش حزبی دارند؟ در جنگ همه در کنار هم بودند. امروز هم باید نیروهای مسلح بالای جناح و حزب بایستند. تمام آثار و ارزشهای دفاع مقدس ما باید فوق اهداف و جناح ها باشد. در راهیان نور و موزه های دفاع مقدس باید هر ایرانی احترام ببیند و نباید اجازه بدهیم رنگ جناح و حزب دفاع مقدس را تحت تاثیر قرار دهد.

روحانی با بیان اینکه شهدا اسطوره های واقعی زندگی ما هستند، تصریح کرد: نشر آثار و زندگی نامه شهدا،رزمندگان و ایثارگران ارزش فوق العاده ای دارد. موزه های دفاع مقدس باید ملت ما را متحدتر کرده و روحیه ایثار را زیاد کند. هرچه این موزه ها زیاد شود، زیاد نقش بازدارنده در برابر تهدیدات دارد. ما باید از اینترنت نیز استفاده کرده وآثار دفاع مقدس را آنجا نشردهیم و اینترنت را به وقت تبدیل کنیم. ما باید روحیه ایثارگری را آنقدر اوج ببریم که هیچ دشمنی جرات توطئه علیه کشور ما را نداشته باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مسئولان کشور جهت توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره و توافق با هیچ قدرتی نخواهند داشت، گفت: اگر مقامی در این زمینه با ما صحبت کند، جواب

وی خاطر نشان کرد: رزمندگان ما در کشورهای دوست جهت دفاع از مسلمانان فداکاری کرده و نشان دادند روحیه ایثار و مقاومت در برابر دشمن های همچنان وجود دارد.

روحانی در بخش دیگری از بیانات خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی عنوان بسیار مهم و شاید بی نظیر در تاریخ ملت های منطقه و دنیا بود، گفت: ملت کشور عزیزمان ایران بدون کمک هیچ قدرت خارجی و با وحدت و همکاری انقلاب را به پیروزی رساند. دفاع مقدس نیز دفاع جانانه یک ملت نه فقط در برابر یک رژیم متجاوز بلکه تقریبا در برابر همه قدرتهای دنیا بود.

در توانمندی دفاعی نیازی به مذاکره با هیچ قدرتی نخواهیم داشت / رییس جمهور

رئیس جمهور افزود: در هر جنگی قبل از بحث سخت افزار باید به فکر نرم افزارهای آن باشیم. نخستین نرم افزار یک دفاع، مشروعیت آن هست. یعنی باید مردم آگاه شوند که دیگری به کشور تجاوز کرده و ما مدافع هستیم و نمی خواهیم به منافع هیچ ملتی تجاوز کنیم و این وظیفه دینی ملی و انقلاب ما است که از سرزمین، شرف و استقلال دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر این مشروعیت دفاع در ذهن همه مردم ر وشن نباشد، ملت پای کار نیامده و از جنگ خسته می شود، تصریح کرد: ولی اگر مشروعیت جنگ روشن شود، اگر جنگ هشت یا ده سال هم طول بکشد مردم مقاومت می کنند. در جنگ تحمیلی فرمانده کل قوا یک مرجع تقلید و رهبر انقلاب بود که مردم به او علاقه می ورزیدند و همه اقشار مردم هم درک کردند که راهی جز مقاومت در برابر تجاوز وجود ندارد و هیچ کس جز خود آنها نمی تواند از سرزمین، شرف و ناموسشان دفاع کند.

روحانی با بیان اینکه مشروعیت نرم افزار مهم جهت دفاع در برابر متجاوز هست، اظهار کرد: جنگ سختى ها و آسانى ها زیادی دارد، شهید ، مجروح ، اسیر و ویرانی دارد و اداره آن سخت است ولی این مشروعیت مشکل ها را کم می کند.

وی همچنین بیان کرد: نرم افزار دیگر جنگ اعتماد مردم به مقامات سیاسی و نظامی خود هست. اگر در دفاع مقدس والدین فرزندان خود را بدرقه کرده و به فرزند شهید خود هم فخر می کردند به این علت بود که به مسئولان اعتماد داشتند. اگر این اعتماد وجود نداشت بعد از هر عملیات باید راجع به آن عملیات صدها ساعت بحث می شد. در این شرایط نمی توانستیم جنگ را اداره کنیم. اوایل جنگ تحمیلی مجلس اول بر مبنای احساس وظیفه خود هر روز فرماندهان نظامی را احضار می کرد، در آن مقطع شرایط سخت بود و پرسشها زیادی وجود داشت و نه ارتش آماده بود، نه سپاه و نه نیروی انتظامی. امام بعد از این احضارها پیغام داد که مجلس به کار خودش برسد و اگر می خواهد کمک و پشتیبانی کند، لیکن نیروهای مسلح فرمانده دارند و برآنها نظارت می شود. اگر مجلس می خواست این اوضاع را ادامه دهد و حتی تحقیق و تفحص از هر عملیات داشته باشد، قانون اساسی این اجازه را می داد ولی اگر هر کاری را به اهلش واگذار نکنیم و خواسته باشیم هر روز ایراد بگیریم، کار پیش نمی رود. یکی از پرسشها امروز ما هم این است که زیادی احساس وظیفه می کنیم.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه با شروع جنگ هر روز اعتماد مردم به فرماندهان نظامی و مسئولان سیاسی زیاد می شد، تصریح کرد: عملیات 140 فروند هواپیماهای نیروی دریایی ضربه سخت معنوی و روانی به عراق وارد کرد و از سویی جهت مردم ما امید و اعتماد به وجود آورد و هر روز این اعتماد زیاد می شد که عملیات شکست حصر آبادان این امیدها را زیاد کرد.

رئیس جمهور در آخر با بیان اینکه مشروعیت جنگ و دفاع جهت مردم روشن شده است بود و مردم به مسئولان سیاسی و نظامی اعتماد داشته و امید آنها هر روز زیاد میشد، گفت: بعد از حمله صدام به کویت مشخص شد که به چه میزان کشورهای منطقه، اروپا، آمریکا و شوروی به صدام کمک کرده و چه کشورهایی به او سلاح های شیمیایی دادند.

واژه های کلیدی: اداره | سیاسی | اعتماد | انقلاب | رئیس جمهور | رییس جمهور | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs